دریافت{مبانی نظری پذیرش فناوری، مدل پذیرش فناوری، آمادگی الکترونیکی، مدیریت فناوری در سازمان}

مبانی نظری پذیرش فناوری، مدل پذیرش فناوری، آمادگی الکترونیکی، مدیریت فناوری در سازمان|ایی اُ/دریافت/31014339|eoc|مبانی نظری پذیرش فناوری, مدل پذیرش فناوری, آمادگی الکترونیکی, مدیریت فناوری در سازمان,مبانی نظری آمادگی الکترونیکی, مدیریت فناوری در سازمان,مبانی نظری,پذیرش فناوری,مدل پذیرش فناوری, آمادگی الکترونیکی,مدیریت فناوری در سازمان
این فایل درباره ی مبانی نظری پذیرش فناوری، مدل پذیرش فناوری، آمادگی الکترونیکی، مدیریت فناوری در سازمان می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مبانی نظری پذیرش فناوری، مدل پذیرش فناوری، آمادگی الکترونیکی، مدیریت فناوری در سازمان
دارای 67 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::


- مقدمه
امروزه فناوری ها جدید نقشی تعیین کننده و فراگیر در کسب و کارهای سازمانی دارد. این وضعیت و تحولات احتمالی آن‌، چالشهای متعددی را در برابر تواناییهای ما نسبت به طراحی و ارایه سیستمهای اطلاعاتی مطرح می‌سازد . به هر حال، برای بسیاری از سازمانها، سیستم‌های اطلاعاتی و در کل فناوری اطلاعات و ارتباطات، هنوز در راستای عملکرد بازاری و ارتباط با دست اندرکاران آن نقشی نوآورانه دارد . این به معنی آن است که، فرایند پذیرش، به عنوان عینیتی امکان پذیر از فرایند تصمیم گیری ویا مسایل مدیریتی در آمده است. انگیزه برای نوآوری زمانی در سازمان ایجاد می‌شود که تصمیم گیرندگان شکافهای عملکردی را مورد توجه قرار دهند یا پی برند که وضعیت موجود سازمان رضایت‌بخش نیست.
بهبودهای تکنولوژیک و فرایندی ، نقشی ملموس در تحقق اهداف کیفی و عملکردی دارند. تشخیص این بهبودها که باعث افزایش سطح کیفی سازمان می‌شود ، روندی تعیین کننده برای عملکرد فرایندی است. از جنبه استراتژیک ، موفقیت فرایندهای نوآوری مدیریتی بسته به تلاشهای رقابتی است . این تلاشها ممکن است شامل دانش عمیقی از پیشرفتهای تکنولوژیک و تحلیل کافی از مزیتهای شبکه ها باشند . این به معنی آن است که مدیران بایستی فناوریهایی را که الزاما با ایجاد سطوح بالای دانش و نیز بهبود کیفیت بدیلهای ارایه شده تلفیق می‌شوند ، مورد توجه قرار دهند ( گیلبرت و کلی ، 2005).
..............
-فناوری های جدید و دولت الکترونیک
دولت الکترونیک شیوه ای است برای دولت ها به منظور استفاده از فناوری جدید که تسهیلات لازم را برای دستیابی مناسب به اطلاعات و خدمات دولتی با کیفیت بالا فراهم می آورد و فرصت های بیشتری را برای مشارکت مردم در فرایندهای دموکراسی ایجاد می‌کند. دولت الکترونیکی دارای چهار اصل راهنماست: 1) تأمین خدمات بر مبنای افزایش حق انتخاب برای شهروندان، 2) در دسترس قرار گرفتن بیشتر دولت و خدمات آن، 3) تأمین شمول اجتماعی در زمینه‌های مختلف و 4) استفاده بهتر از اطلاعات (کیا، 1386).
............................
-تحقق دولت الکترونیکی
یکی از الزامات اساسی برای ورود دولت به عصر دیجیتال آن است که فناوری ارتباطی و اطلاعاتی جدید جانشین جریان مکاتبات بین هرم دولت و دریافت‌کنندگان خط‌‌مشی و مشتریان خدمات دولتی شود. همکاری گسترده بین دولت و مشتریان نه تنها مساله‌ای مربوط به مراوده الکترونیکی است بلکه هدف کیفیت بیش‌تر و قابل اعتماد بودن خدمات است . تمام دولت‌ها در تلاش هستند تا خود را برای اقتصاد دیجیتالی و جامعه اطلاعاتی آماده کنند . طبق نظریه "کارو" برای تحقق دولت الکترونیکی در جامعه اقدامات زیر ضروری است: (اندوبیزی و لابوآن ، 2008).
..................
-چالش های مدیریت فناوری های جدید
عمده ترین چالش های مدیریت دیجیتال عبارتند از :
۱- سواد دیجیتال
مدیران در عصر کنونی نیاز به دو نوع سواد تازه دارند. یعنی علاوه بر تخصص های اساسی به دو دانش زیر نیز نیاز مندند:
..............
- پذیرش فناوری های جدید
يکي از مسائل اساسي در توسعه فناوري در هر جامعه‌اي، ايجاد پيش زمنيه‌هاي مناسب فکري و فرهنگي براي پذيرش آگاهانه و مطابق با نياز آن فناوري است. رويکرد فرهنگ سازي براي کاربري و توسعه فناوري نه تنها از بعد عمومي جاي تامل و کار بسيار دارد بلکه از جنبه مديريت کلان جامعه نيز نيازمند توجه و فراگيري و توسعه است. چرا که در عصر فناوري اطلاعات چهارچوب فرهنگ‌ها مبتني بر الگوهاي تعاملي شکل مي‌گيرد و مي‌توان آن را از بعد بالا به پايين و پايين به بالا بررسي کرد.
.............
- انواع مدل های پذیرش فناوری
در دهه‌های اخیر به تناسب پیشرفت فناور‌ی ‌اطلاعات و کاربری آن در عرصه های مختلف الگوها و مدل‌های متعددی در حوزه پذیرش فناوری پدید آمده است که شامل مدل پذیرش فناوری، مدل تلفیقی کاربرد و پذیرش فناوری، مدل تئوری عمل مستدل، تئوری رفتار برنامه‌ریزی شده و برخی مدل های کمتر مطرح در این زمینه می باشند که از تغییر مدل های اصلی شکل گرفته‌اند.
................
-مدل پذیرش فناوری
مدل پذيرش فناوري (TAM) توسط ديويس و همکاران در سال 1989 ارائه شد (شکل2-2). اين مدل كه بيشتر تحقيقات مبتني بر آن در آمريكاي شمالي صورت پذيرفته است بر دو عامل اصلي در پذيرش...........
..............
- تئوری عمل مستدل (کنش عقلایی)
................
- تئوری رفتار برنامه ریزی شده
..............
- تئوری یکپارچه پذیرش و کاربرد فناوری
...................
- فناوری های جدید مدیریت
هدف مدیریت افزایش ارزش شرکت است و از آنجایی که ارزش شرکت در قیمت سهام متبلور می باشد می توان گفت هدف مدیریت مالی افزایش ثروت سهامداران می باشد. با توجه به روندجهانی شدن اقتصاد کشورها و پیشرفت تکنولوژی، متخصصان مالی کشور، بایستی با نظام‌های مالی جهانی و شیوه‌های
...............
- عوامل موثر بر پذیرش فناوری های جدید در سازمان ها
چارچوب ساختاری تشكیل دهنده این عصر را تولید، پردازش، انتقال و مدیریت اطلاعات و ارتباطات به منظور ایجاد پایگاههای دانش و معرفت فردی، گروهی، سازمانی و كشوری جهت ارائه خدمات الکترونیکی تشكیل می دهد و لذا فناوری اطلاعات را كه شامل فناوری های بكارگرفته شده در فرآیند مذكور می باشد برای سازمانها و جوامع بشری، بعنوان عامل حیاتی و تعیین كننده مطرح ساخته است (هادیان، 1389).
..............
- اهمیت پذیرش فناوری توسط نيروي انساني سازمان
نيروي انساني مهمترين عامل توليد در شركتهاي توليد تلقي مي شود. به طوري كه تحقيق اهداف شركت با ميزان و چگونگي فعاليت او مرتبط است . وظايف و مسئوليتهاي نيروي انساني را مي توان در سطح مديريت و كاركنان (عمليات ) دسته بندي كرد كه اهميت و اثرگذاري اجراي وظايف و مسئوليتها در سطح مديريت به مراتب از سطح كاركنان بيشتر است . زيرا ضمانت تداوم فعاليت شركت به ميزان قابل توجهي به نحوه اجراي مسئوليت مديران بستگي دارد. بنابراين آنچه كه مديران انجام مي دهند تاثير قابل توجهي بر عملكرد شركت دارد. تجربه تاريخي بسياري از شركتهاي موفق و ناموفق نشان مي دهد كه موفقيت وشكست بسياري از آنها به نحوه عملكرد نيروي انساني بستگي دارد. جملگي گواهي براهميت جايگاه نيروي انساني در مجموعه عوامل موثر بر فعاليتهاست (رضاییان، 1386).
...............
- آموزش کارکنان در جهت پذیرش بهتر فناوری ها
انسان موجودي است تغيير پذير با توانايي هاي بالقوه نامحدود که اين توانائي‌ها مي تواند تحت نظام و برنامه ريزي هاي آموزشي و پرورشي صحيح و دقيق به تدريج به فعليت درآيد و به تناسب آن جوامع انساني و ارگان هاي مربوط به آن را از مواهبي بس گران برخوردار نمايد. بر اين اساس نياز هر سازماني است که براي انجام فعاليت هايش به ويژه در چهار چوب اصول و نظام خاص و بهره وري بالاتر کارکناني مجرب و آموزش ديده داشته باشد. با تاکيد بر اين امر؛ آموزش به عنوان موثرترين راه همسازي با تغييرات در سازمان ها مي باشد و اين اعتقاد هست که هر زمان اين جريان متوقف يا کند شود اثرات ناخوشايندي بر عملکرد سازماني خواهد داشت چرا که توانمندي کارکنان در انجام موثر و موفقيت آميز وظايف و قدرت سازگاري آن ها با موقعيت هاي جديد شغلي تحت تاثير آموزش در سازمان هاست (خطیبی و همکاران، 1381).
................
- آمادگی سازمان ها برای پذیرش فناوری
گسترش روز افزون برخی از کاربردهای فناوری های جدید اهمیت این موضوع را بیشتر کرده است که ورود به عرصه تجارت الکترونیکی برای تمام سازمان هایی که در تامین نیازهای مشتریان خود در اسرع وقت، اهمیت می دهند ضروری به نظر می رسد و سیاست گذاران را در این فکر فرو برده است که آیا کشور یا سازمان متبوع آن ها پذیرای ابزارهای جامعه اطلاعاتی می باشند؟ این آمادگی ها با معیارهای مختلفی از قبیل زیر ساخت ها، اقتصاد، آمادگی پذیرش در جامعه مورد نظر و امادگی مجموعه دولت سنجیده می شود.
در دهه اخیر اینترنت و تجارت الکترونیک شکل پاسخگویی به این نیازها را دگرگون کرده است. تجارت الکترونیک فقط به معنی دادو ستد از طریق اینترنت نیست بلکه به معنای تجارت کالا در مراحل کسب است.
زیر ساخت ها به حدی گسترده هستند که تقدم جهت تامین آن ها فقط در شرح وظایف یک وزارت خانه یا یک دستگاه نیست و برای ایجاد آن لازم است که همه ی دستگاه هایی که در این زمینه با هم مرتبط اند هماهنگ باشند.به کارگیری تجارت الکترونیکی و فناوری اطلاعات باعث شفافیت فعالیت اقتصادی می شود. همچنین استقرار موفقیت آمیز آن مستلزم یک برنامه استراتژی مدون و مشخص است.
امروزه فناوري اطلاعات به عنوان محور تشكيل جوامع اطلاعاتي مورد توجه اكثر كشورهاي جهان قرار گرفته است به گونه اي كه از جايگاه خاصي در برنامه توسعه آنها برخوردار است. مطالعه چگونگي بكارگيري اين فناوري در كليه زمينه هاي اجتماعي ، اقتصادي، سياسي و فرهنگي جوامع حائز اهميت است در اين راستا ارزيابي آمادگي الكترونيكي جوامع و سازمانها براي استفاده موثر از اين فناوري مقدمه برنامه ريزي بهينه به منظور نيل به اهداف است (پارک، 2009).
................
- ضرورت‌هاي آمادگي الكترونيكي
سه عامل دولتمردان كشورها را تشويق مي‌كند تا آمادگي الكترونيكي كشورشان را بهبود داده و موجبات توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات را در كشورهاي خود فراهم آورند:
.............
- ارزيابي آمادگي الکترونيکي پيش نياز توسعه فناوري های جدید
ميزان بهره گيري از فناوري اطلاعات و ارتباطات در کشورهاي مختلف جهان متفاوت بوده به گونه اي که برخي از آنها به عنوان پيشتاز و برخي ديگر در ابتداي راه مي باشند . فاصله موجود بين کشورهاي جهان در اين حوزه را همانطور كه قبلا گفته شد، اصطلاحا شکاف ديجيتالي مي گويند . با عنايت به اين موضوع که شکاف ديجيتالي بين کشورهاي جهان در حال افزايش است، دولتمردان و بنگاههاي اقتصادي بکارگيري فناوري ا طلاعات و ارتباطات را يکي از اولويتهاي خود قرار داده اند . به منظور کارايي هر چه بيشتر فناوري اطلاعات و ارتباطات ، يک کشور بايستي از نظر زيرساخت مخابراتي، دسترسي به فناوري اطلاعات و
.................


مطالب دیگر:
📚دانلودکارآفرینی طرح توجيهي شاد گل 58 ص📚دانلودکارآفرینی طرح توليد سوسيس و كالباس 31 ص📚دانلودکارآفرینی طرح توليد كليد و پريز 41 ص📚دانلودکارآفرینی طرح تولید همبرگر 184 ص📚دانلودکارآفرینی طرح تولید کیک و کلوچه 50 ص📚دانلودکارآفرینی طرح خود اتکایی در مدارس شبانه روزی (پرورش قارچ) 66 ص📚دانلودکارآفرینی ـ کارخانه سیمان📚دانلودکارآفرینی فروشگاه مواد غذایی 13 ص📚دانلودکارآفرینی فنی و مالی تولید قطعات پلاستیک 69 ص📚دانلودکارآفرینی كارگاه تزئينات چيني بلور و كاشي📚دانلودکارآفرینی كافي نت 28 ص📚دانلودکارآفرینی مائ العشير68 ص📚دانلودکارآفرینی مراحل تولید قند کارخانه چناران 23ص📚دانلودکارآفرینی مرحله مقدماتي طرح ايجاد مكانهاي اطلاع رساني 24 ص📚دانلودکارآفرینی مطالعات توجیه پذیری اقتصادی، فنی و مالی تولید قطعات پلاستیک 71 ص📚دانلودproxy servers پروژه درس شبکه های کامپیوتری📚دانلوداجراي يك پروژه ساختماني 29 ص📚دانلودبانك اطلاعات جامع مراسم (پروژه طرح كسب و كار)📚دانلودبانك اطلاعاتي مايكروسافت اكسس و دستيابي به آن در ويژوال بيسيك و پروژه📚دانلودبررسي تأثير يارانه‌هاي دولت بر قيمت كالاهاي وارداتي پروژه روش تحقیق 75 ص📚دانلودبررسي مسائل بهداشت حرفه اي در كارخانه داروپخش (پروژه كارآموزي) 116 ص📚دانلودبررسي ميزان اثربخشي پروژههاي انتقال يافته هاي تحقيقاتي و عوامل مؤثر بر آن 40 ص📚دانلودبررسی سن مناسب ازدواج برای دختران پروژه آمار 18 ص📚دانلودبرنامه مدیریت پروژه📚دانلودبرنامه نظارت بر آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي رشته آشپزي (پروژه عملي پايان دوره پداگوژي) 90 ص